V. ULUSAL BOTANİK KONGRESİ

TÜR: ULUSAL

TARİH: 11-14 Ekim 2018

YER: BODRUM/MUĞLA

WEB SİTESİ: http://www.botanik.web.tr/

Değerli Meslektaşlarım

Bitkiler güneş enerjisini organik bileşiklere bağlar ve daha sonra tüm canlılar bu güneş enerjisini yaşam enerjisine dönüştürerek ekolojik döngüde kullanırlar. Bu nedenle bitkiler ekosistemin temel yapı taşları olup, canlılığın kaynağını oluşturur. Dolayısıyla yaşamın sürekliliği, insanoğlunun bitkileri tanıma, anlama ve geliştirme yönündeki çabalarına bağlıdır. Bu sempozyum, bitkilerin çok yönlü tanınması, geliştirilmesi ve korunmasına katkıda bulunursa, amacına ulaşmış olacaktır.

Kongre; Bitki Bilim alanı başta olmak üzere, yaşama dair teorik veya uygulamalı alanlarda, gelişimsel, iyileştirici stratejileri vurgulayan, somut ve uygulanabilir bilimsel verilerin paylaşılmasını hedef almaktadır. Bu kapsamda kongrede, davetli bildiriler, serbest bildiriler v

e poster sunumlarına yer verilecektir.

Kongre ile ilgili detaylı bilgi almak ve başvuruda bulunmak için “www.botanik.web.tr” adresini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca, başvurunuzla ilgili ayrıntılı bilgiler kongre internet sayfasında yayınlanacaktır. Tüm meslektaşlarımızı kongre temamız kapsamında bu sayfayı gözden geçirmeye davet ediyor ve sizleri Bodrum’da ağırlamaktan onur duyacağımızı belirtmek isteriz.

Kongre Başkanı
Prof. Dr. Ersin YÜCEL
Anadolu Üniversitesi

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: