III. Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kongresi

TÜR:ULUSLARARASI

TARİH: 11-14 Nisan 2018

YER: ÇORUM

WEB SİTESİ: http://corum.theisrc.com/

Değerli Meslektaşımız,

Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kongresinin üçüncüsünün yapılmasına ilişkin (International Strategic Research Congress-ISRC2018) duyurumuzu sizlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duymaktayız.

Kongremiz, farklı alanlarda çalışan akademisyenlerin, araştırmacıların ve lisansüstü öğrencilerin bilimsel çalışmaları ile bir araya gelmesi, güncel gelişmelerle ilgili bilgi ve deneyimlerin paylaşılması ve böylece disiplinler arası çalışmalara zemin hazırlanması amacıyla gerçekleştirilmektedir.

Bilimsel kurulda alanında uzman birçok yerli ve yabancı akademisyenin yer aldığı kongremiz, ulusal ve uluslararası farklı sorunlara yönelik çözümler üretilmesi, ekonomik, siyasi ve kültürel yakınlaşmanın arttırılması, yeni işbirliklerinin tesisi noktasında önemli rol oynayacaktır.

Kongremize, bilimsel çalışmaların sunulmasının yanı sıra özellikle bilime gönül vermiş genç bilim insanlarının bir araya getirilmesi, ortaya konulacak sorunların çözümünde lokomotif rol oynanması, ortak çalışma grupları oluşturulması misyonlarıyla yola çıkılmıştır.

Birincisini 2016 yılında düzenlediğimiz kongremiz 7 ülkeden ve 37 üniversiteden yaklaşık 150 bildiri sunumu ile gerçekleşmiştir.

28 Eylül- 1 Ekim 2017 tarihlerinde ülkemizin kongre ve turizm merkezi Antalya’da gerçekleştirdiğimiz ikinci kongremize ise, Romanya, Çin, Male

zya, Kırgızistan ve ülkemizden 250’ye yakın bilim insanı katılmış olup kongremizde 60 oturumda 246 bildiri sunulmuştur.

Sizleri, sonuçlarının ülkemize ve bilim dünyasına önemli katkılar sağlayacağını umut ettiğimiz, 11-14 Nisan 2018 tarihleri arasında Hitit Üniversitesinin ev sahipliğinde düzenleyeceğimiz kongremizin üçüncüsünde ağırlamaktan onur ve mutluluk duyacağız.

ISRC

Düzenleme Kurulu

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: