Uluslararası Siyasal ve Toplumsal Bilim Araştırmaları Kongresi

TARİH: 29-30 Ekim 2019

YER: MARDİN

WEB SİTESİ: www.sosyalbeserivetoplumbilimlerikongresi.org

 

Sayın Uluslararası Siyasal ve Toplumsal Bilim Araştırmaları Kongresi Katılımcıları,

İstanbul Bilim ve Akademisyenler Derneğinin organize edip düzenlediği 29 ve 30 Ekim 2019 tarihinde Mardin Hilton Otel’de yapılacak olan kongremizin ilk buluşmasında Sosyal, Beşeri, Siyasal, Bilim, Akademik, Kültür, Sağlık, Tarih, Sanat, İletişim, Politika, Kadın, Spor, Eğitim, Siyasal Gelişmeler, Göç, Sosyal Hizmetler, Uluslararası Savunma ve Mühendislik, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Finans ve Ekonomi Yönetimi ile ilgili çalışmalara yer verilecektir.

Kongremiz farklı disiplinlerde çalışan katılımcılara bilgi paylaşma olanağı sunmanın yanı sıra katılımcıların birbirlerini tanıma ve ortak eserler üretme olanağı da verecektir. Bilimsel tartışma ve yapıcı etkileşim için uluslararası bir forum oluşacaktır. Sosyal bilimler alanında yer alan problemleri tespit, etmek, bunları dile getirmek, gidermek ve çözüm yollarını oluşturmak ve geleceğe yönelik planlama gerçekleştirmek için sizlerle kongremizde bir araya gelmeyi hedefliyoruz.

Kongre ana teması doğrultusunda belirlenecek olan alt başlıklar sınırlayıcı olmayacağı gibi sosyal, beşeri ve toplum bilimleri temaları altında aşağıda ana başlıkları verilen her türlü konuyu içerebilecektir:

İktisadi ve İdari Bilimler
Kültür
Sağlık ve Spor Bilimleri
Tarih
Sanat
İletişim
Kadın Araştırmaları
Sosyoloji
Turizm
Eğitim Bilimleri
Sosyal Beşeri ve İdari Bilimler
Temel Eğitim
Güzel Sanatlar Eğitimi
Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi
Yabancı Diller Eğitimi
Mühendislik Bilimleri
Fen ve Matematik Bilimleri
Kamu Yönetimi
Finans

Katılımcılar, belirledikleri bir konuda özel oturum oluşturabilirler. Kongre dilleri, Türkçe ve İngilizce’dir.

Kongremizin ülkemiz ve tüm dünya bilim insanları için faydalı ve verimli geçmesini temenni eder, organizasyon komitemiz adına sizleri, Mardin’de gerçekleş

ecek olan kongremize davet etmekten onur duyarız.

Mardin Hilton Park Otel’de görüşmek dileğiyle…

DEĞERLİ KATILIMCILAR KONGREMİZ AKADEMİK TEŞVİK KRİTERLERİNİ KARŞILAMAKTADIR. KONGREMİZE KATILIM SAĞLAYAN TÜM KATILIMCILAR KENDİ İSTEK VE TERCİHLERİNE BAĞLI OLARAK TAM METİN GÖNDEREBİLİRLER. KONGREMİZDE BİLDİRİ TAM METİN KİTABI PDF VE E-ISBN Lİ OLARAK YAYINLANMAKTADIR.

Prof. Dr. Mustafa TALAS

Kongre Başkanı

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: