ULUSLARARASI ANTALYA KONGRESİ 2018

TÜR:ULUSLARARASI

TAİRH: 1-3 MART 2018

YER: ANTALYA

WEB SİTESİ: http://www.antalyakongresi.com/

 

Değerli Bilim İnsanları,Sizleri 1-3 Mart 2018 tarihleri arasında Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü ev sahipliğinde, Antalya’nın fethinin 811. yılı kutlamaları kapsamında düzenlenecek olan Uluslararası Antalya Kongresi’ne davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

Şehirlerin tanınması, anlatılması, tarihinin ortaya konulması, bugününün değerlendirilmesi, geleceğine yönelik projelerin hazırlanması için bilimsel çalışmalar büyük önem taşımaktadır. Bu sebeple bir gelenek oluşturmasını temenni ederek ilkini düzenleyeceğimiz “Uluslararası Antalya Kongresi”nde, Selçukludan Osmanlı’ya, nihayetinde günümüze kadar bir kültür şehri olma niteliği taşıyan Antalya’nın Sosyal Bilimler alanındaki görünümleri değerlendirilecektir.

Tarihî, kültürel

, sosyolojik, coğrafî, ekonomik dinamikleriyle şehri topyekûn geleceğe taşıma gayreti içerisinde olan kurumlarımız, sadece bugünkü yaptıklarımızla, yaşadığımız zaman diliminde değerlendirilmeyeceğimizin farkındadır. Bilakis yarınlara da bizi ulaştıracak olan bugünkü faaliyetlerimizdir. Bu nedenle ilim ve fikir insanlarının, sanatkârların, yazarların görüşleriyle Antalya’yı geleceğe taşıma gayesindeyiz.

Sosyal Bilimleri ihtiva eden bu kongre, şehrin geçmişine ve geleceğine önemli notlar düşerken nitelik açısından akademisyenlerin çalışmalarına ve araştırmalarına en üst düzeyde katkı sağlamayı, disiplinler arası çalışma ortamı oluşturmayı da hedeflemektedir.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: