Uluslararası 4. Adli Hemşirelik, 3. Adli Sosyal Hizmet ve 2. Adli Gerontoloji Kongresi

TÜR: ULUSLARARASI

TARİH: 18-20 Ekim 2018

YER: ÇORUM

WEB SİTESİ: http://ahashag.hitit.edu.tr

Değerli Meslektaşlarımız ve Öğrencilerimiz;

Sizleri Hitit Üniversitesi ev sahipliğinde Çorum’da düzenlenecek olan üç değişik bilim alanında gerek bireysel gerekse mesleki gelişime ciddi anlamda katkı sağlayacak Uluslararası 4. Adli Hemşirelik, 3. Adli Sosyal Hizmet ve 2. Adli Gerontoloji Kongresi’ne davet etmekten mutluluk duyuyoruz.

Karadeniz Bölgesinin İç Anadolu’ya açılan kapısı olan Çorum İli, Anadolu kültüründe eşsiz bir konuma sahiptir. UNESCO tarafından Dünya Kültür Miras Listesine alınan ülkemizdeki 9 değerden biri olan Hititlerin ilk başkenti Hattuşa Çorum’dadır. Hititlerle Mısırlılar arasında yapılan Kadeş Antlaşması metin tabletleri Boğazköy’de bulunmuştur. Arkeolojide Arinna olarak bilinen Hititlerin önemli dini merkezlerinden sayılan 13 Kral Mezarı, Hatti Tunç Güneş Kursu ve Sfenkli Kapıları’nın yer aldığı Alacahöyük Ören Yeri görülmeye değer tarihi bir güzelliktir ve ilk milli kazılarımızın başlangıç noktası olması ile de ayrıca önem taşımaktadır.

Hitit Uygarlığının yanında Selçuklu ve Osmanlı dönemine ait her biri sanat şaheseri olan cami, köprü ve kalelerin bulunduğu, İncesu Kanyonu ve yaylaların yer aldığı doğal güzellikle

ri ile görülmeye değer bir yer olan Çorum İli, meşhur leblebisi, Osmancık ve Kargı’da üretilen pirinçleri ile de Dünyaca ünlüdür.

Sizleri, bilimsel bilginin yanı sıra tarihi zenginlikler ve doğa güzelliklerini içeren bir sosyal program ile ağırlamayı umuyor ve 18-20 Ekim 2018’de Uluslararası 4. Adli Hemşirelik, 3. Adli Sosyal Hizmet ve 2. Adli Gerontoloji Kongre’sine davet ediyoruz.

Saygılarımızla.

KONGRE DÜZENLEME KURULU

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: