9. Uluslararası Yükseköğretimde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Araştırmaları Kongresi

TARİH: 15-17 Kasım 2019

YER: İSTANBUL

WEB SİTESİ: http://counselinginhe.org/index.php/tr/

 

Değerli Meslektaşımız,

Sizleri  15-17 Kasım 2019 tarihleri ​​arasında Marmara Üniversitesi İstanbul’da düzenlenecek olan “IX. Uluslararası Yükseköğretimde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Araştırmaları Kongresi” ne davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Uygulama Araştırma Merkezi (MARPAM) öncülüğünde, sonuncusu Anadolu Üniversitesi’nde düzenlenen VIII. Üniversiteler Psikolojik Danışma ve Rehberlik Sempozyumunun kapsamı geliştirilerek, üniversitemiz bünyesinde uluslararası düzeyde gerçekleştirilecektir. Kongremizde, yükseköğretim kurumlarında verilen psikolojik danışma hizmetlerinin küresel ve yerel gereksinimler doğrultusunda ele alınması, değerlendirilmesi ve bu kapsamda gerçekleştirilen çalışmaların paylaşımı ile birlikte güncel konuların tartışılmasını hedeflemekteyiz. Ayrıca kongremizde, konuyla ilgili bildiri sunumlarının yanı sıra üniversitelere bağlı psikolojik danışma ve rehberlik  merkezlerine yönelik çalıştaylar düzenlemeyi planlamaktayız. Bu sebeple kongremizin ana temasını “Yükseköğretimde psikolojik danışma ve rehberlik hizmetleri” olarak belirledik.

Ulusal ve uluslararası düzeyde katılımcılarımızın değerli katkılarıyla,  zengin tartışma ortamı ile  farklı görüş ve yaklaşımların ele alınacağı kongremizin, üniversite öğrencilerinin bireysel, sosyal ve akademik gelişimlerini desteklemeyi amaçlayan psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmetlerini geliştirilmesine ve iyileştirilmesine katkı sunacağına inanıyoruz.

Kongremizde kabul edilen bildirilerin özetleri, bildiri özetleri kitabında yayınlanacak, tam metin bildiriler ise uluslararası (elektronik) kitap olarak veya yazarın seçeceği kongreyi destekleyen hakemli dergilerde hakem süreci tamamlandıktan sonra ücretsiz yayınlanacaktır.

Kongremizde sunumlar Türkçe ya da İngilizce yapılabilir.

Bu anlamlı buluşma için 15-16-17 Kasım 2019′da İs

tanbul’da kongrenin gerçekleştirileceği Marmara Üniversitesi Sultanahmet Yerleşkesi’nin eşsiz tarihi dokusunda birlikte olmak dileğiyle…

Saygılarımızla…

Kongre Başkanları

Prof. Dr Halil Ekşi
Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı

Doç. Dr. Müge Yüksel  
Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Uygulama Araştırma Merkezi (MARPAM) Müdürü

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: