5. Uluslararası & 9. Ulusal Ebelik Öğrencileri Kongresi

TÜR: ULUSAL ve ULUSLARARASI

TARİH: 3-5 Mayıs 2018

YER: AMASYA

WEB SİTESİ: http://eokama2018.amasya.edu.tr

Saygıdeğer Meslektaşlarımız

Amasya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Anabilim Dalı tarafından düzenlenen 5. Uluslararası & 9. Ulusal Ebelik Öğrencileri Kongresi’nin 3-5 Mayıs 2018 tarihleri arasında Amasya Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirileceğini duyurmaktan ve sizleri kongremize davet etmekten büyük onur duymaktayız.

“Her Adımda Ebe Desteği” temalı kongremizde, bilimin ışığında, güncel yaklaşımlar doğrultusunda, yurt içi ve yurt dışından gelen ebelik mesleğinin değerli üyeleri ve alanlarında uzman konuşmacılar ile sizleri buluşturmayı, ebelik mesleğine dair paylaşımların ve çözüm odaklı tartışmaların yapılması yoluyla ebelik alanına katkı sunmayı amaçlamaktayız.

Mesleğimizin doğası gereği dinamik olması, gelişen teknolojiye, yeni gelişmeler ve uygulamalara uyum sağlaması ihtiyacını doğurmaktadır. Ayrıca bireyselleştirilmiş, bütüncül bir bakış açısına sahip olan mesleğimiz; kadının sorunlarının tespiti, çözümü ve rehabilitasyon sürecindeki gereksinimleri karşılama konusunda sorumludur.  Kongre süresince tüm bu ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak planlanan kurslar ve oturum konuları ile her adımda ebe desteği sloganına uygun bir program hazırlanmaya çalışılmıştır.

Toplum sağlığının ve gelişmişlik düzeyinin önemli kriterlerinden olan kadın ve yenidoğan sağlığı göstergelerine direkt etki edebilen ebelerin mesleki gelişimine katkı sağlayabilecek olan bilimsel etkinliklerden biri olan kongremizde sizleri görmek bizleri onurlandıracaktır. Ebelik mesleğinin güçlendirilmesi için işbirliği içinde olmak, bilgi paylaşımında bulunmak, karşılıklı etkileşim ve iletişimimizi güçlendirmek üzere sizlerle bir arada olmak istiyoruz.

7500 yıllık tarihi geçm

işi ve birikimiyle Şehzadeler şehri olarak da anılan Amasya’da buluşmak dileğiyle…..

Öğrenci Ülkü ÖZSOY                                                                 Yrd.Doç.Dr. Mesude ULUŞEN

   Kongre Başkanı                                                                               Kongre Başkanı

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: