1. Uluslararası İnovatif Hemşirelik Kongresi

TÜR: ULUSLARARASI

TARİH: 4-5 MAYIS 2018

YER: İSTANBUL

WEB SİTESİ: http://inovatifhemsirelik2018.org/

Saygıdeğer Meslektaşlarımız ve Sevgili Öğrencilerimiz;

Farklı, değişik, yeni fikirler geliştirmek ve uygulamak olarak tanımlanan inovasyon terimi,  artık her alanda sık duyduğumuz terimler arasında yer alıyor.  Yaşamımızda  inovasyon ve yaratıcılığın yeri giderek büyüyor. Özellikle sağlık sektöründe yaşanan yenilikler, sağlık çalışanlarının çok yönlü gelişmesini ve yeni roller üstlenmesini zorunlu kılıyor. Tüm bu gelişim ve değişimlerden hemşirelik mesleği de nasibini alıyor.

Hemşirelikte inovasyon sürecinin başlatılmasının temel basamaklarını; fırsat yaratmak, motivasyonu sağlamak, yol gösterici süreçleri desteklemek ve süreci cazip hale getirecek modeller ortaya çıkarmak oluşturur. Bu basamaklar, hemşirelerin inovasyon sürecine olan katılımlarını arttırarak, hemşirelerin maliyet etkin, belirlenmiş hedefler doğrultusunda kaliteli sağlık bakım sistemine entegrasyonlarını sağlayacaktır. Hemşirelikte inovasyon sürecini aktive etmede; süreci tanıtacak, cazip hale getirecek ve yol gösterecek bilimsel aktivitelerin yapılmasının yeri önemlidir. Benzeri aktiviteler, hemşirelerin bilimsel süreçlerde kendilerini ifade etmeleri için etkin bir platform niteliği taşır.

2012 yılından itibaren hemşirelik  hizmet sunumlarında etkin ve istendik sonuçları yakalayabilmek, sürekli değişime ayak uydurmak ve inovasyon sürecini hizmetlerimize entegre  etmek amacıyla inovasyon yarışmamızı ve sempozyumumuzu yapmaktayız.  2018 yılında da hemşirelikteki beş yıllık inovasyon deneyimlerimizi “1. Uluslararası İnovatif Hemşirelik Kongresi” ile sizlerle pay

laşmak ve geleneksel bilimsel toplantılarımızı taçlandırmak istedik. 4-5 Mayıs 2018 tarihleri arasında İstanbul,  Hilton Kozyatağı Otel‘de  gerçekleştireceğimiz kongremizle en güncel, yenilikçi ve farkındalığın arttırılmasına yönelik multidisipliner bir organizasyonla hazırladığımız kongre programını sizlerle paylaşacak olmanın heyecanını yaşıyoruz.

Kongremizde meslektaşlarımızın, hemşirelik ve ebelik öğrencilerinin inovatif buluşlarıyla katılabilecekleri yarışmamızla birlikte alanında etkin hocalarımızın sunumları ile bilimsel bir şölen yaşatmayı hedefliyoruz. Bu şölene tüm sağlık profesyonellerini ve öğrencilerimizi bekliyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: