II. Uluslararası Multidisipliner Çalışmaları Kongresi

TÜR:ULUSLARARASI

TARİH: 4-5 Mayıs 2018 

YER: ADANA

WEB SİTESİ: http://multicongress.net/

Multidisipliner alanlarda yapılan çalışmalar, 21. yüzyılda dünya çapında ilgi gören ve desteklenen çalışmaların başında gelmektedir. Bu bağlamda dünyada birçok üniversitede multidisipliner programlar açılmıştır. Bunun doğal bir

sonucu olarak, dünyanın önde gelen ülkelerinde multidisipliner konular üzerine çalışan bilim insanı sayısı her geçen gün artmaktadır. Multidisipliner alanlardaki çalışmalar dünya çapında hız kazanırken Türkiye’de de Yüksek Öğretim Kurumu tarafından multidisipliner programlar desteklenmeye başlanmıştır. Bununla birlikte, multidisipliner alanda Türkiye’de yapılan çalışmalar halen yeterli düzeyde değildir.

4-5 Mayıs 2018 tarihlerinde Adana’da gerçekleştireceğimiz “II. Uluslararası Multidisipliner Çalışmaları Kongresi ” ile amacımız multidisipliner alanlarda çalışan bilim insanlarını bir araya getirerek, bu alanda gerçekleştirilen çalışmaları desteklemek ve bilim dünyasının dikkatini multidisipliner çalışmalara çekmektir. Bu amaç doğrultusunda; Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri ve Eğitim Bilimlerinin tüm alanlarında çalışan akademisyen ve araştırmacıları kongremize katkı sağlamaya davet ediyoruz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: