2.ULUSLARARASI MİMARLIK VE TASARIM KONGRESİ

TÜR: ULUSAL

TARİH: 11-12 Ekim 2018

YER: ÇANAKKALE

WEB SİTESİ: http://www.mimarlikvetasarimsempozyumu.org/

Kıymetli Bilim İnsanları,

İstanbul Bilim ve Akademisyenler Derneği’nin katkılarıyla bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan 2. Uluslararası Mimarlık ve Tasarım Kongresi; endüstri ürünleri tasarımı, iç mimarlık, mimarlık, , peyzaj mimarlığı, şehir ve bölge planlama, sanat ve tasarım alanlarını kapsayacaktır. Kongremiz, bu alanlarda eğitim, öğretim, bilimsel araştırma, proje ve uygulamalar yapan bilim insanları ile ilgili alanlarda çalışan sektör temsilcilerine de açık olacaktır. Disiplinlerarası birliktelikler ve ortaklıkların öneminin çok iyi anlaşıldığı günümüzde; kongre sonucunda elde edilecek çıktılar ile, eğitim-öğretim ve araştırma altyapılarının güçlendirilmesi, farklı uzmanlık alanları arasında kurulan koordinasyonlarla birlikte nitelikli bilimsel çalışmaların yürütülmesi ve sektöre katkı sağlanması hedeflenmektedir.

Kongre ile, geleceği yönlendirmek üzere çevreyi, doğayı, yaşam ve mekanı kavrayan, yeniliklerle kendisini geliştiren plancı, tasarımcı ve sanatçıların araştırma-uygulama alanlarında ürettikleri bilgiyi kamu yararına toplumsal yaşama aktarmaları amaçlanmaktadır. Ayrıca; planlama, tasarım ve sanat bilimlerinin analiz-sentez-planlama-tasarım-üretim-kullanım ve yeniden kullanım sürecinde yer alan bütün paydaşlarla iletişim ve etkileşim içinde olmaları hedeflenmektedir.

Kongremiz, Troia (2018 yılı dünyada “Troia Yılı” ilan edilmiştir), Neandria, Alexandria-Troas, Assos, Chryse, Apollon Smintheus, Parion, Dardanos ve Lampsakos gibi Dünya arkeoloji literatürünün önemli mekanlarını ve Kazdağları (İda), Bozcaada, Gökçeada gibi doğal, kültürel ve turistik zenginlikleri bünyesinde barındıran, Çanakkale Savaşları sırasında milletçe tarih yazdığımız ve Asya ile Avrupa kıtaları arasında bir köprü konumundaki insanlığın yerleşik hayata geçtiği dönemden, tarihi çağların başlangıc

na kadar, önemli kültürlere ev sahipliği yapmış ve binyıllar boyunca farklı toplumların egemenliğinde kalmış olan, mimarisinde ve günlük yaşamda oluşturduğu çok renkli mirasın farklı izlerini gösteren Çanakkale’de yapılacaktır.

Katılımlarınız ve destekleriniz için şimdiden teşekkür eder, kongremizde görüşmek dileğiyle saygılarımı sunarım.

Prof. Dr. Abdullah KELKİT

Kongre Başkanı

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: