II. ULUSLARARASI EĞİTİM BİLİMLERİ VE SOSYAL BİLİMLER SEMPOZYUMU

TÜR: ULUSLARARASI

TARİH: 2-4 KASIM 2018

YER: ÇANAKKALE

WEB SİTESİ: http://www.resscongress.com/

Bir tarafta Çanakkale Destanı’nın yazıldığı Gelibolu yarım adası diğer tarafta beş bin yıllık tarihiyle bu toprakların dünyaya açılmış değeri Troya… Bu yıl ikincisi düzenlediğimiz sempozyumumuzda sizleri Çanakkale’de görmekten mutluluk duyacağız. 2-4 Kasım 2018 tarihleri arasında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (http://www.comu.edu.tr) ev sahipliğinde düzenlenecek olan ve bir RESSJOURNAL (www.ressjournal.com) organizasyonu olan RESSCONGRESS’e (Uluslararası Eğitim Bilimleri ve Sosyal Bilimler Sempozyumu, www.resscongress.com) siz değerli araştırmacıları davet ediyoruz

RESSCONGRESS; nitelik açısından akademisyenlerin çalışmalarına ve araştırmalarına en üst düzeyde katkı sağlamayı, disiplinler arası çalışma ortamı oluşturmayı hedeflemektedir. Biz bu bilimsel toplantıyla Türkiye özelinden dünya geneline kadar tüm sosyal ve eğitim bilimleri alanlarındaki disiplinleri Çanakkale’de bir araya getirmek istiyoruz.

Kabul edilen bildirilerin özetleri sempozyum özet kitabında; bildirilerin tam metinleri, yazarın seçeceği sempozyumu destekleyen ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde hakem süreci tamamlandıktan sonra- ücretsiz olarak yayınlanacaktır. Ayrıca isteyen yazarların bildiri tam metinleri (proceeding) elektronik/basılı kitap olarak yayınlanacaktır.

Konu başlıkları; Antropoloji, Arkeoloji, Batı Dilleri ve Edebiyatları, Beşeri Bilimler, Coğrafya, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları, Dilbilim, Din Bilimleri, Din Eğitimi, Eğitim Bilimleri, Ekonomi, Etnobiyoloji, Etnozooloji, Etnokültür, Felsefe, Finans, Gazetecilik ve Medya, Güzel Sanatlar, Halkla İlişkiler, Hukuk, İktisat, İlahiyat, Temel Eğitim, Yüksek Öğretim, İşletme, Kadın Araştırmaları, Kamu Yönetimi, Kütüphanecilik, Maliye, Mimari, Müze Çalışmaları, Müzik, Ortaöğretim Sosyal Alanlar Eğitimi, Ortaöğretim Fen ve Matematik Eğitimi, Psikoloji, Resim, Sanat ve Sanat Eğitimi, Sağlık

Bilimleri, Sinema-TV, Siyasal Bilimler, Sosyal Hizmetler, Sosyoloji, Spor Bilimi ve Eğitimi, Su Ürünleri Politikaları ve İstihdamı, Tarih, Tarım Politikaları ve İstihdamı, Tıp Tarihi ve Halk Hekimliği, Turizm Çalışmaları, Türk Dili ve Edebiyatı, Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi, Türk Halk Bilimi, Türkçe Eğitimi, Uluslararası İlişkiler ve sosyal bilimlerin diğer alanları da sempozyum kapsamında değerlendirilecektir.

Sempozyum kapsamında ayrıca uluslararası karma resim sergisi düzenlenecektir. Sempozyuma resim gönderen katılımcıların çalışmaları Seçici Kurul tarafından değerlendirilecektir. Kabul edilen çalışmalar sempozyum süresince sergilenecektir. Kabul edilen çalışmalar kongre merkezinde 2-4 Kasım 2018 tarihleri arasında sergilenecektir. Sergilenen çalışmalar için e-katalog hazırlanacaktır.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: